Özgür Doğalgaz & İnşaat, Mühendislik San. ve Tic.

Schwank

Bahçe Isıtma Sistemleri

İnsanlığın ilk zamanından beri güneşe karşı olan ilgisi soğuk günlerde ona sırtını vererek ısınma hissinin ne kadar önemli olduğu tartışılmaz. Mağaralara geçtiğinde ise ateş yakarak aslında radyan ısıtma kullanmış olmuştur.

Güneşin dünyamızı ısıtma şekli olan fotonların yayılması ve bu fotonların temas ettikleri yerlerdeki moleküllerin titreşmesi ile oluşur. Radyan ısıtma sistemi de tıpkı Güneş’in çalışma şekli gibidir.

Büyük alanları en tasarruflu şekilde ısıtmanının seçenekleri yıllarca arandı(Petrol, doğalgaz gibi). Kapalı alanları ısıtılmasında çok sıkıntı oluşturmazken, özellikle açık alanların ısıtılması için birçok yöntem denendi.

Eskişehir gibi yaz-kış sosyal bir şehirde özellikle cafe, restoranlar ve eğlence mekanları bahçelerini kışında kullanabilmenin yolunu ararken Eskişehir radyan ısıtma sistemi ile tanıştı. Eskişehir’in önde gelen mekanlarına bahçe ısıtma sistemleri hizmeti veren Özgür Doğalgaz, alan ve kapasiteyi göz önünde bulundurarak sizlere en uygun sistemi sunarak kışınızı yaza çeviriyor.

Özgür Doğalgaz ve Mühendisliğin bahçe ısıtmada kullandığı sistemler aşağıdaki gibidir.

 

1-) AÇIK ALEVLİ RADYANT ISITICILAR

 

Seramik plakalı ve paslanmaz çelik hazneli olarak iki çeşidi bulunan açık alevli radyant ısıtıcılar orta şiddette bir radyant ısınma sistemidir. Bu sistemde gaz ortama salınarak ısınma sağlanmaktadır.

Gazın ortama salınmasından dolayı bu tip sistemler genellikle açık alanlarda tercih edilir, kapalı alanlarda kullanılacaksa bile ortamın sık sık havalandırılması gerekmektedir. Bu ısıtma sistemi ile çok büyük alanları ısıtmak mümkün değildir. Açık alevli radyant ısıtıcılar genellikle belirli alanları ısıtmak için kullanılır.

Cafe ve restoranlarda sık sık karşılaştığınız bu sistemi Eskişehir’in popüler birçok mekanına kurulumunu gerçekleştirmiş olan firmamızın referanslar bölümünden bu firmaları inceleyebilirsiniz.

 

2-) BORU TİP RADYANT ISITICILAR

 

Restoranlar, cafeler, eğlence mekanları, fabrikalar gibi ısı kaybını yoğun olduğu alanlarda kullanılacak en iyi sistemlerden birisi boru tipi radyant ısıtıcılardır. Bu sistemde yakılan gaz boru içinde dolaşarak ısıtılır ve fanlar yardımı ile ortama yayılır. Ayarlanabilir ısı düzeyleri, büyük alanlara etki etmesi bu sistemin artılarındandır.

Özgür Doğalgaz ve Mühendislik olarak bahçe ısıtma sistemlerinde uzmanlaşmış ekibimi ile hizmetinizdeyiz. Sitemiz üzerinden keşif formu doldurarak ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

 

 

Özgür Doğalgaz İletişim Bilgileri

Adres: Prof. Dr. Orhan Oğuz Caddesi No: 21 / E / ESKİŞEHİR

Gsm: 0506 322 68 37 | 0552 475 19 65

Keşif Formu