Özgür Doğalgaz & İnşaat, Mühendislik San. ve Tic.

Schwank

İnşaat Kalorifer Tesisatı

İnşaat kalorifer tesisatı yapımında dikkat edilmesi gerekilen birçok nokta vardır. Eğer bu noktalar atlanırsa ya da sağlıksız yapılırsa kullanıcıya fazla fatura, fazla ısınma, üşeme ve tesisat problemleri olarak geri döner. Buda öngörülmemiş maliyetler ve zaman kaybına yol açmaktadır. Özgür Doğalgaz & Mühendislik olarak alanında tecrübeli ekibimiz ile sıkıtı yaşatmadan kalorifer tesisat sisteminizi kuruyoruz.

Üzerinde durulması gereken ilk konu tesisat boruların yönleridir. Bu yönlerin doğru belirlenerek dönüşleri en aza indirmek ve boruları kısa tutmak amaçlanmalıdır. Bu sayede kayıpların en aza indirilmesi mümkün olur ve tasarruf sağlanmış olur.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise radyatörün doğru seçilmesidir. Radyatör seçimi odanın büyüklüğü, kullanım oranı ve ısı kayıpları göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Gereğinden küçük ya da aza radyatör seçiminde ısınamama sıkıntıları yaşarken, gereğinden büyük ya da fazla sayıda radyatör kullanma gereksiz ısınma ve fazla faturalara sebep verir. Özgür Doğalgaz teknik ekibi yaptığı keşif çalışmaları ile en doğru radyatörü sizlere önererek bahsettiğimiz bu problemleri yaşamadan ve fazla fatura ödemeden kurtulmanıza yardımcı olur.

Kombinizin konuşlandırılacağı yer de yine dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Kombinizin kurulacağı alanın mutfağa ya da banyoya yakın olması su sarfiyatını azaltacağından kombinizin sıcak suyu taşımak için daha az çalışmasını sağlar. Bu da daha az fatura ödemenizi sağlar. Kombinin kapasitesinin doğru belirlenmesi de yine çok önemlidir. Kullanılacağı evin büyüklüğü yaşayan kişi sayıları gibi birkaç etmen göz önünde bulundurularak belirlenmeli ve ihtiyaca göre bir kombi alınmalıdır.

Özgür Doğalgaz ve Mühendislik ücretsiz keşif hizmeti ile sizlere sorunsuz kalorifer tesisatı kurulması için gerekenleri anlatarak çalışmaya başlar. Yıllara dayanan tecrübemiz ile sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz.

 

Özgür Doğalgaz İletişim Bilgileri

Adres: Prof. Dr. Orhan Oğuz Caddesi No: 21 / E / ESKİŞEHİR

Gsm: 0506 322 68 37 | 0552 475 19 65

Görseller

Keşif Formu